Z lásky k našim dětem a jachtingu


Proč vlastně značka Lily is sailing vznikla? Protože s miminkem přišla i zkušenost s nákupem a vybíráním dětského oblečení. Není úplně jednoduché najít oblečení, které by sedělo nebo by po prvních praních nebylo na vyhození. Většinou se jednalo o na první pohled hezké a designové kousky, ale poté vyšel najevo velmi nekvalitní materiál. Při zaměření se na tuto oblast jsme zjistili, za jakých podmínek jsou výrobky vyráběny a co vše sebou jejich výroba přináší. Řekli jsme si ne, nechceme kupovat něco, co se použije párkrát a pak se musí vyhodit. To není naše filozofie. Chtěli bychom, abyste jste si naše oblečení mohli nechat pro další miminko, ať už vaše nebo vašich kamarádů, aby se naše planeta nazahlcovala produktem na jedno použití, který sebou nese jen další a další vytěžování zdrojů a pak je jen na pár použití. A proč je značka spojena s jachtingem? Protože v našich srdcích pluje loďka. Také je problém najít tento druh oblečení pro holčičku. Jachtař a námořník jen kluk? Tak Lily je tady proto, aby ukázala, že to může být i jinak. 

  

100% PŘÍRODNÍ MATERIÁLY

Použité materiály jsou vybrány s minimem kompromisů. Většina našeho zboží je vyrobena z BIO Bavlny s nejuznávanější mezinárodní biotextilní certifikací GOTS. Výhody BIO bavlny - 

  • při povrchové úpravě vlákna se používají přírodní oleje,
  • barvení přírodními rostlinnými, minerálními nebo ekologicky šetrnými barvivy bez obsahu těžkých kovů a azobarviv, ...

Při pěstování bio bavlny je dbáno na to, aby osivo nebylo chemicky ošetřováno, používají se jen přírodní hnojiva. Tímto je minimalizováno jejich používání a tím poškozování přírody. 

Díky šetrnému zpracování je zachován vysoký standard a vlastnosti bavlny.