Slovník pojmů

V našem elektronickém slovníčku pojmů najdete vysvětlení všech základních výrazů ze světa zavinovaček a kojicích polštářů.

Pokud hledaný výraz nenajdete, napište a my jej obratem doplníme.

 

 

Bavlněný satén

100 % bavlněná tkanina se speciální atlasovou vazbou. Je mnohem plynulejší a jemnější než bavlna. Díky hladké vazbě dává bavlněný satén příjemný pocit chlazení a tolik se nekrčí. 

Body

Oblečení pro miminka s patenty v rozkroku, díky kterým se nevyhrnují, kryjí zádíčka a drží plenku. Naše mají i propracované detaily jako límeček a rukávky jsou olemovány v barvě lodičky. Jsou vyrobeny z PIMA bavlny.

Drané peří

Husí ručně drané peří má velmi dobré termoizolační vlastnosti. Skládá se převážně z krycího peří, tedy z malých pružných peříček. Jeho nespornou výhodou je také to, že si dokáže po mnoho let udržet svoje vlastnosti, tedy hřejivost a odvádění vlhkosti. Skvělý přírodní materiál pro výrobu zavinovaček, kojících polštářů, nebo i hnízdeček.

Hnízdečko

Lehátko s mantinelem. Hnízdečko je vhodné pro novorozence a miminka, kterým pomáhá spát klidným spánkem. Slouží i jako ochranný mantinel pro běžný den.

 

Husí peří

Peří je přírodní materiál se skvělými tepelně-izolačními vlastnostmi. Velkou předností husího peří je nízká hmotnost a dlouhá životnost. To z něj dělá skvělý materiál pro výrobu kojících polštářů nebo zavinovaček.

Hypoalergenní

Takto označujeme výrobky, které prokazatelně způsobují výrazně méně alergických reakcí než ostatní. Proč je to důležité? Ve srovnání s pokožkou dospělého člověka je dětská mnohem tenčí a náchlynější k vysušování. Naše hypoalergenní hnízdečka minimalizují riziko vzniku alergie.

Kojicí polštář

Kojenecký polštář je polštář ve tvaru C je poskytuje miminku komfort během kojení. Slouží také jako opora při spánku nebo relaxaci při těhotenství. Naše kojící polštáře jsou vyrobené z toho nejlepšího draného a parchového husího peří.

Mantinel

Měkká látková zábrana po obvodu postýlky chránící miminko před poraněním. Mantinel izoluje a dodává miminku pocit útulnosti v postýlce.

Mušelín

Jemně tkaný prodyšný materiál vyrobený z velmi jemné česané příze. K výrobě šatů a šití se v Evropě používá již od 17. století, znali ho již staří Řekové. Velmi prodyšný a měkký materiál vhodný pro dětské zavinovačky, plenky, kojicí polštáře nebo hnízdečka.

OEKO-TEX® 100 třída I

Jedná se o certifikát mejvyšší kvality, vydaný Mezinárodní asociací nezávislých výzkumných a testovacích institutů fungující od roku 1992. Třída I je svázána nejpřísnějšími pravidly, která se uplatňují při testování produktů pro nejmenší děti. Produkty s certifikátem OEKO-TEX® 100 třída I jsou otestovány na odolnost proti slinám, nesmí pouštět barvy ani vytvářet skvrny, když přijde do styku s dětskými ústy. Nemusíte se tak bát, že by takto certifikované výrobky vyvolaly otravu nebo alergii u těch nejmenších.

Overal

Druh oblečení, které se používá pro spaní. Charakteristickým znakem overalu je, že je tvořen jedním kusem oblečení (na rozdíl od pyžama) a neobléká se přes hlavu.

PIMA bavlna

Přírodní vlákno rostlinného původu. Pima bavlna je vysoce kvalitní druh bavlny, která se vyznačuje svými extra dlouhými a jemnými vlákny. Z Pimy se připravují dražší látky vhodné pro výrobu dětského oblečení nebo lůžkovin.

Prachové peří

Prachové peří se nachází ve spodní části hrudníku hus pod vrstvou krycího peří a má za úkol chránit před chladem a teplem. Oproti krycímu peří mnohem jemnějsí. 1 gram prachového peří se skládá z 500 - 1000 malých chomáčů. Díky tomu má výjimečné termoizolační vlastnosti, které jsou ještě mnohem výraznější než u běžného husího peří. Skvělý přírodní materiál pro výrobu zavinovaček, kojicích polštářů, nebo hnízd pro miminka

Satén

Látka z přírodního nebo syntetického hedvábí  s velmi vysokým leskem. Satén používáme například při šití zavinovaček nebo dek.

Velvet

Vysoce kvalitní, prošívaná látka, která je velmi hladá a příjemná na dotek. Vzhledem připomínající samet. Velvet je vhodný na šití dek, polštářů, mantinelů nebo hnízd pro děti.

Zavinovačka

Specificky šitý kus látky sloužící pro fixaci a miminka a tedy i jeho klidný spánek. Obvykle se zavinovačka používá pro miminka do tří - čtyř měsíců. Najčastěji se zapíná na tkanici nebo knoflík. Pro výrobu se používají látky příjemné na dotek - bavlněný mušelín, satén nebo velvet.

 

16 položek celkem