Exkluzivní akce k objednávce péřové zavinovačky (povlak + výplň) NÁHRADNÍ POVLAK ZDARMA. Konkrétní typ napište do poznámky v košíku . Akce se nevztahuje na zlevněné designy.

Lezecí pás

10 položek celkem

Cena

399400
1399400

Značky

Vzor

Položek k zobrazení: 10
Lezecí pás - Boho
399 Kč
1377
Lezecí pás - Kapradina
399 Kč
1379
Lezecí pás - Malý pilot 1376
Lezecí pás - Lístečky
399 Kč
1374
Lezecí pás - Louka
399 Kč
1383
Lezecí pás - Lvíček
399 Kč
1381
Lezecí pás - Pivoňky
399 Kč
1382
Lezecí pás - Zajíčci
399 Kč
1375

Podpůrný pás pro stimulaci miminka do polohy na čtyřech a lezení po čtyřech.
Poloha na čtyřech a lezení po čtyřech je pro správný psychomotorický vývoj miminka velmi důležité nejen z pohledu logistiky, ale také z pohledu svalové aktivace a koordinace. Z různých důvodu se někdy stává, že i zdravá miminka, jako kdyby nevěděla, jak se do této polohy dostat anebo, jak mají koordinovaně střídat oporu a nákrok horních a dolních končetin, což je právě pro lezení po čtyřech zásadní. Různí odborníci na psychomotorický vývoj mají různé přístupy, jak tuto polohu podporovat. V prvním roce života je pro nás důležitá rozmanitost motivace a stimulace. Jednou možností v období 8-10 měsíců může být i podpůrný lezecí pás, který bezpečně „ukazuje“ dětskému tělíčku polohu na čtyřech. Tedy vyšší polohu v jeho cestě do samostatného stoje.
Tímto pásem bychom určitě neměli nahrazovat samostatné a přirozené lezení, ale vnímat jej jako pomůcku pro nasměrování miminka do jeho pohybu v této poloze. Jednoznačně musíme také vnímat, jak miminko na pás reaguje a jak se v něm cítí. To rozhodne o tom, jestli naše asistence bude úspěšná.
 
PhDr. Petr Zahradník, Ph.D.
Fyzioterapeut
Zakladatel a majitel fyzioterapeutické kliniky SPINEZIO fyzioterapie (Praha, Karlín)

 

 


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz