Péřová zavinovačka a léto

 

Nebude se miminko v létě v peřince přehřívat? 
Nebude. Péřová zavinovačka je i na léto dobré řešení. Jen ho oblékněte trochu méně, než byste to dělali v zimě. V letních dnech postačí plenka a slabé bodýčko s krátkým rukávem. Peřinka se správným složením husího peří totiž neslouží primárně k zahřátí miminka, její hlavní funkcí je poskytnout miminku správnou polohu pro ležení.
 
L1006996_800x535
 
Pomáhá udržet tělo ve správné ose a podepírá ho přesně tam, kde je třeba. Měkká výplň z peří pak zabraňuje proležení hlavičky. A hlavně, péřová peřinka miminku navodí prostředí podobné tomu, jaké mělo v bříšku a cítí se tak v bezpečí, spokojeně spinká a i vy máte čas na tak důležitý odpočinek.
 
Nebude se miminko v peřince potit? 
Naše zkušenost je, že miminka nebývají v peřince zpocená, spíše teplounká. Protože peří je přírodní materiál, propouští vlhkost, peřinka může být zespoda lehce mokrá - to ale vůbec nevadí, jen ji nezapomeňte natřepat a nechat lehce proschnout, když v ní miminko zrovna není. Ale je možné, že se miminko bude potit, ale potilo by se i bez ní.
 
Pocení v horkých dnech je přirozené a miminko by se potilo i na tvrdé podložce, stejně tak jako na peřince. To, že se miminko potí znamená, že mu správně funguje termoregulační systém a pot ho ochlazuje před přehřátím.
 
Za nás můžeme jen doporučit body z PIMA bavlny, která je díky svým jedinečným vlastnostem velmi vhodná k citlivé dětské pokožce, je hypoalergenní a ecofriendly.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz