Příběh lásky

Příběh lásky

 
Jmenuji se Lenka a jako přechodná pěstounka pečuji o odložená miminka. Samozřejmě zkušenost mám i s toužebně očekávanými novorozeňátky. Jen ta nechtěná bývají více neklidná, mají NAS (novorozenecký abstinenční syndrom) a další zdravotní problémy. Prematurita , dráždivost nebo i "jen" vytrvalý pláč kojence, se bohužel nevyhýbají ani sledovanému těhotenství a zodpovědným maminkám.
 
A9104311_web_800x500
 
Mně se velmi osvědčily péřové zavinovačky neboli velký polštář, do kterého děťátko zabubám. Některým je lépe s ručkama volně u hlavičky, ty plačtivější se zklidní s ručičkama podél tělíčka anebo na hrudníčku. Naducaný péřový pelíšek jim připomíná důvěrně známé místo u maminky v bříšku.
 
Některá miminka vyžadují i v kočárku podložit polštářem (samozřejmě menším). Pláč a nelibost v kočárku se většinou zmírní. Šátek nebo šátkové nosítko některé děti odmítají anebo se nemohou nosit dlouho. Takže varianta s polštářem mívá úspěch.
 
Po víc než 10 miminkách mám zhruba 6 péřových výplní, postupně jsem volila větší rozměry, protože i současné devítiměsíční děťátko vyžaduje na noční spánek peřinku. Pravda je extrémně nedonošené, takže je celkem drobounké. Už jak ho položím na zavinovačku a začnu zavinovat, vykouzlí spokojený úsměv, dá hlavičku na stranu a zavírá očka.
 
Ne všechny děti vydrží tak dlouho v peřince. Všechny byly spokojené bez výhrad do zhruba 4. měsíce. Třem vyhovovalo pak ležet na rozbalené peřince - polštáři. V okamžiku, kdy se děťátka sama začala ve spánku přetáčet na bříško, vyměnila jsem za malý dětský polštářek. Zároveň 2 miminka vyžadovala spaní v peřince velmi dlouho.
 
Po spánku je nutno peřinku důkladně proklepat a nechat volně provětrat, proto jich mám víc. Pečuji i o 2 miminka najednou, pokud spinkají v peřince i přes den, potřebuji střídat častěji.
 
A9104342_web_800x500
 
V letních měsících, a to i v parných dnech, novorozence do peřinky dávám běžně. Jen dávám pouze bodýčko, lépe funkční, a častěji větrám peřinku. Peří je přírodní materiál, má výborné izolační vlastnosti, v zimě hřeje, v létě chladí, je vzdušné a lehké. Peří má vysokou schopnost pohlcovat vlhkost - hygroskopičnost. Pojme až 5 % vody, aniž by omak vyvolával pocit vlhkosti. Během větrání se samovolně opět navrací do normálního stavu.
 
Nedávno jsem objevila výrobky Lily is sailing. Zavinovačky mě ohromily designem, zpracováním a přístupem k tvorbě návrhů a výrobě. Moje nejstarší zavinovačky již potřebují "renovaci", a to jak výplně, tak povlaky. Proto jsem hledala. A našla :-) Paní majitelka mi při speciálním požadavku na ušití vyšla velmi ochotně vstříc, tím jsme se dostaly k mé péči o ohrožená miminka. Nabídla mi velkorysý příspěvek na zakázku. Takže obměna bude rychlejší a děťátka budou v luxusních zavinovačkách. A protože jim dávám hodně věcí s sebou domů, budu stálý zákazník. A navíc obrovská zátěž výplně i povlaků bude dlouhodobě prověřována malými náročnými uživateli péřových pelíšků.
 
A proč pečuju o ohrožená miminka? Naše dcera potřebovala brzo po narození život zachraňující operaci a cesta k jejímu plnohodnotnému životu trvala velmi dlouho. Při nesčetných hospitalizacích jsem vídala miminka na JIRP, která byla z kojeňáků. Neměla svůj doprovod a ač se sestřicky snažily, bylo to velmi smutné.
 
S manželem jsme si slíbili, že až dcera bude v pořádku, vrátíme to a těmto dětem při náročném startu pomůžeme.
 
A9104334_web_500x800

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení