Peří a alergie

Peří a alergie

 

Může mít miminko alergii na husí peří, které používáme v našich zavinovačkách?

Často se nás ptáte, zda může mít miminko alergii na peří. Jednoduše: nemůže. Alergie u miminek se nemusíte bát. Pokud se chcete dozvědět více, pokračujte ve čtení...

 

L1006683

 

Prof. MUDr. Dietrich Hofmann z Univerzitní nemocnice Johanna Wolfganga Goetheho ve Frankfurtu se pokusil zjistit pomocí rozsáhlých výzkumů, zda husí prachové peří a peří mohou způsobit alergie a nemoci. Byl prokázán pouze jistý druh alergie, který by ovšem mohl pocházet pouze z peří andulek a holubů.

Nejčastější formou alergie je typ, při kterém se alergen vdechne, což způsobuje potíže s dýcháním. Po testech s péřovými výplněmi lůžkovin bylo prokázáno, že alergen, který je zodpovědný za pacientovy problémy, není v prachovém peří ani běžném peří, kterým plníme zavinovačky.

Dokonce i zkouška lámání peří nevedla k žádným relevantním výsledkům. Minimální procento lidí, kteří mohou být alergičtí na peří (resp. na keratin v něm obsažený) by trpělo alergií na kůži, a ne alergií na dýchací cesty. Koncentrace keratinu v peří se minimalizuje standardizovaným čištěním a sterilizací tak, že není možné detekovat pozitivní reakce na peří.

 

Prachové peří a peří použité do našich zavinovaček proto nemůže způsobit žádné alergie.

Je důležité, že peří a prachové peří se před zpracováním opakovaně pere a sterilizuje (při 400°C), a proto má nižší alergenický potenciál než běžně užívané syntetické výplně.

Není se tedy čeho bát. Péřová zavinovačka je ve všech směrech tou nejlepší volbou pro vaše miminko.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení